logo spisiacik 1 logo spisiacik na facebooku spisiacik na youtube
InfoMail
Ak máte záujem o posielanie správ o činnosti a aktivitách združenia, zadajte do políčka svoju e-mailovú adresu a stlačte Enter
E-mailová adresa:
Kalendár akcií
< November 2020 >
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 31 01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 01 02 03 04 05 06
Vyhľadávanie

Partneri projektu:
 

Blog

dia život

Spišiačik a uhorková sezóna.

Autor: Peter , pridané: 2015-08-07 20:02:02, rubrika: Blog, Prečítané: 0x

 
Skončilo Dia leto 2015 a už vieme, že bude aj Dia leto na Spiši v roku 2016. Len nejako musíme čas medzi nimi vyplniť..
Najskôr však treba polikvidovať záväzky plynúce z akcie 2015. Tento rok sa akcia super vydarila. Dokonca som počul, že bola najlepšia zo všetkých. Žiadny stres, oddych a  pohoda okorenené príchodom Petra Bondru a nezabudnuteľným koncertom  Tomáša a Maťa. Trošku edukácií, trošku športu, trošku kultúry – tak, ako každý rok – len vždy je tam tá pridaná hodnota – dia stretnutia, dia rozhovory, dia stravovanie, dia športovanie, dia.. všetko ! To niekto nezažije ! Ale prial by som to zažiť každému diabetikovi.
Zmenili sme termín konania Dia leta. Bude odteraz vždy začiatkom júla. Augustový termín nevyhovoval časti Spišiačikov, tak sme sa prispôsobili. Ako sa doba mení – pred pár rokmi sme v tom termíne šli dvakrát do Tuniska a raz do Turecka .. Teraz pôjdeme na Ranč! Ale aj tam je super ! Ono  - treba si uvedomiť, že zorganizovať napr. 40 ľudí a všetko zabezpečiť v dnešnej dobe je o niečo zložitejšie. A to nehovorím o potrebe financií – minimálne treba zohnať  15 -20 000 € .. Ale viem si predstaviť aj predĺžený víkend v Chorvátsku, či Maďarsku. Nechce niekto pomôcť? Pridám sa !
Ešte som nestihol poslať firmám a partnerom fotky z akcie. Pošlem im ich spoločne s projektom pre najbližšie obdobie: Dia šlabikár 2 !
Dlho som sa rozhodoval a sondoval som názory kamarátov a Spišiačikov. Jedna možnosť bola dotlač Dia šlabikára, lebo už mám iba posledných desať kusov. Víťazným riešením je projekt Dia šlabikár 2!
Predsa doba pokročila, máme nové otázky a ich riešenia, zmenila sa legislatíva, spoznali sme nových ľudí..  Zvládneme to !
Na  www. spisiacik.sk   kľud.. Dokonca ani komentárov k Dia letu nejako nepribudlo.. Nejaké články som aj popísal, Maroš povkladal fotky a videá.. ale aj keď je to tak už dlhšie, neviem si na to zvyknúť a vždy ma to nemilo prekvapí.. Podobne aj skutočnosť, že pár rodín s diabetikom  máme v ilegalite... Škoda.. Aspoň na fb skupine Spišiačik prebehla komunikácia.
A do toho  nás zasiahla smutná správa. Spadol vrtuľník v Slovenskom raji. Škoda dobrých ľudí.. Aj teraz mi je do plaču.. Myslím si , že viacerí ste niekoho z nich poznali, alebo máte kamarátov, ktorí ich poznali .. Ale Dušan.. Všetci Spišiačikovia ho poznali. Kamarát, ktorý si vždy vymenil službu, len aby mohol ísť na akciu s nami. Vždy som s ním konzultoval turistiku a aj akýkoľvek náš pohyb v Slovenskom raji. ON učil naše deti liezť, namontoval im lanovku, učil ich viazať uzly a on na nás dozeral, aj keď ho niekto nevidel. Robil nám zo začiatku aj sprievodcu a horského vodcu, pomáhal na Symbolickom cintoríne. V posledných rokoch dokonca šéfoval horskej službe v Slovenskom raji. V roku 2014  na zoznam obetí nepribudlo žiadne meno ..  Dušan  to bral aj tak trošku ako výsledok jeho práce a takto to dopadlo.. Pribudne tam v roku 2015 nápis : Ing. Dušan Lieskovjanský a aj zvyšok posádky. Česť ich pamiatke!
Proste život..  Ten však beží ďalej.
Práve na Symbolickom cintoríne na Kláštorisku  a pri studničkách v Slovenskom raji, ktoré sme obnovili, alebo lepšie povedané vybudovali, sme dostali od Petra Bondru ponuku, zapojiť sa do jeho charitatívneho golfového turnaja vo Veľkej Lomnici. Nezabudol a fakt nás pozval ! Kika Raganová dokonca hrala v jeho skupine ! Samozrejme, že mala na sebe tričko s logom Spišiačik. A aj ostatní sme mali tričká... Hanka nám pripravila priestor tak, že nás nikto nemohol prehliadnuť a neexistovalo, aby nás nevidel. Asi bude pravda, že prostredie vychováva. Bolo tam krásne a nevidel som zamračeného človeka. Všetci sa usmievali. Alebo to bolo našimi dievčatami ? Alebo aj. Stretol som tam dokonca aj kamarátov, ktorých som dlhšie nevidel, boli tam hokejisti, lyžiari, herci, podnikatelia, manažéri – poviem úprimne – bolo by hriech nevyužiť situáciu v prospech našich sladkých detí, veď ma poznáte  .
 
Už dlhšie som váhal.. Dochádzajú nám tlačené Dia šlabikáre. Jednoduchší spôsob by bol urobiť dotlač. Je s tým však pár legislatívnych problémov a menšie množstvo sa predražuje. Tak padlo rozhodnutie – Ideme spustiť projekt, ktorého výsledkom bude Dia šlabikár 2 !
Potrebujeme veľa partnerov, tak ak o nejakom viete, dajte vedieť, prípadne oslovte každého, kto by nám mohol pomôcť !
Začal som tým , že je uhorková sezóna. Je . Ale aj počas nej sa dejú veci. Dobré aj zlé. Príjemné bolo aj pozvanie pre desiatich Spišiačikov na Letnú slávnosť Embraca 2.8.
 A len tak zo zvedavosti: Koľko pohárov uhoriek  ste tohto roku zavarili ? Ten kto tromfne moju ženu a prizná najvyššie číslo, dostane  Spišiačikovskú mikinu.  Tak píšte do komentu. Námetov je dosť.

Komentáre k príspevku:

miore@rup.sk napísal dňa 15.08.2015 o 23.46 hod.:

hehe aj u nas sa pracovalo 20-tka tiež poteší

eenka75@gmail.com napísal dňa 13.08.2015 o 20.11 hod.:

No my nezavarame a patrime k tym diabetikom v ilegalite Bohuzial nestiham som na vsetko sama Ale velmi vam fandim a dufam ze raz nam vyda stretnut sa Diaslabikar 2 je super projekt a pokusim sa ziskat sponzora tak ak by to vyslo urcite sa ozvem mne slabikar velmi pomohol

Litavcovam@gmail.com napísal dňa 09.08.2015 o 13.22 hod.:

Teda, aj my sme zavárali, ale na tieto Vaše čísla sa nechytám. Dia leto bolo super, slnko, ľudia, voda, zábava. Fakt ďakujeme. Zorganizovať všetko, tak aby to klaplo, aby bol každý spokojný, aby na všetko boli peniaze....klobúk dolu :) úprimne, uvedomme si, že Peter by to mohol zabaliť, z jeho malého dia dievčatka, je dospelá slečna, edukátorka, múdra, výrečná, samostatná :), tak načo sa namáhať pre iných, ktorí často nemajú ani toľko slušnosti, aby sa ozvali mailom, či SMS, aj keď ich denne pošlú desiatky:( ....ale, vážim si, že to ešte neurobil , a teším sa, na nový projekt. Chvalabohu vývoj ide aj v oblasti liečby DM dopredu a tak je čo aktualizovať, je o čom novom písať. Dia Šlabikár pomohol za ten rok čo je na svete mnohým rodinám, ale aj mnohým zdravotníkom a lekárom. A to je super pocit:) teším sa na prácu na novom vydaní a Peter....ďakujeme :) hádam to s nami ešte chvíľu potiahneš

Peter napísal dňa 09.08.2015 o 10.01 hod.:

Aktuálne je stav uhoriek v našej pivnici 99 pohárov. Časť s cesnakom, časť s čily papričkami.. Logicky toľko doma nepojeme, ale keď sa urodili, tak Janka zavarila. Našťastie máme kamarátov, ktorým môžeme časť podarovať a niečo si aj Peťa odvezie do Prahy. Ale Mirka s maminou Milkou fakt klobúk dolu - Mirka sa môže aj vydávať :) Alebo si založte Zaváraniny Slezák s.r.o. :) Nepredpokladám ,že ich niekto tromfne - takže Mirka máš u mňa mikinu !

adkask@post.sk napísal dňa 08.08.2015 o 23.28 hod.:

Ani my sa na to nechytáme. Ešteže máme staré mamy a babky. :-)

raganova.anna@atlas.sk napísal dňa 08.08.2015 o 08.49 hod.:

Tá ja sa nechytam už vôbec stav veľké fľaše 0:0 malé fľaše. ..

Peter napísal dňa 07.08.2015 o 21.10 hod.:

paráda.. len dávajte..

mirka.slezakova22@gmail.com napísal dňa 07.08.2015 o 21.02 hod.:

my sme zavarili 78 veľkých 7 dcl. fliaš a 53 malých 3 dcl. fliaš :) A ešte sme neskončili :) Keď bude potrebné pošleme aj foto :P

ulicna.maria@atlas.sk napísal dňa 07.08.2015 o 20.21 hod.:

Tento rok 75 pohárov uhoriek :)

Pridať komentár:

CAPTCHA KOD

Späť