logo spisiacik 1 logo spisiacik na facebooku spisiacik na youtube
InfoMail
Ak máte záujem o posielanie správ o činnosti a aktivitách združenia, zadajte do políčka svoju e-mailovú adresu a stlačte Enter
E-mailová adresa:
Kalendár akcií
< Október 2022 >
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06
Vyhľadávanie

Partneri projektu:
 

Blog

dia život

Janka T. : Už nie sme sami !

Autor: Peter , pridané: 2011-09-08 20:26:07, rubrika: Blog, Prečítané: 1x

 
Takto pekne nám napísala Janka z Popradu. Sme radi, že sa im medzi nami páčilo – veríme, že sa stretneme i pri ďalších akciách , možno už pri tej najbližšej 24.9.
„Nedá mi nereagovať na krásnych pár dní, ktoré sme s Nikom mohli prežiť s Vami na Ranči v Podlesku. Okrem toho, že počasie bolo nádherné, ubytovanie super, strava - no, nie podľa môjho gusta, ale Nikove glyčky boli nádherné:-) Dozvedela som sa od mamičiek, aj "veľkých" detí, aký majú jedálniček, ako to zvládajú v škole. Čo bolo pre mňa veľmi zaujímavé, je, že v ich jedálničku sa vyskytuje oveľa viac sladkostí ako v Nikovom. A všetky dobroty sú započítané! Niektoré recepty, nápady som si odniesla a začínam realizovať. A Nikovi sa to páči:-)
Aj prednášky mali niečo do seba. Niečo som si zopakovala, niečo nové a zaujímavé dozvedela.
Niko KONEČNE videl iné deti, ktoré si pichajú inzulín. Uvedomil si, že nie je sám s touto diagnózou. Veľmi mu to pomohlo. Spadol z neho poriadny balvan, konečne sa uvoľnil. Využil veľa voľného času, našiel si kamarátov a vybláznel sa.
Veľmi pekne Vám ďakujeme, že sme sa mohli stretnúť a zoznámiť sa so Spišiačikom:-) Oboch nás to posilnilo. Nadviazali sme nové kontakty. Už nie sme sami:-)
Vďaka za všetko.
Janka a Niko“
 
Dobre sa to číta... Vďaka !
No a čo sa týka stravy – asi bola dobre naplánovaná, keď deti mali dobré glykémie. Je normálne, že ste zvyknutí na vašu zaužívanú stravu, aj v každej rodine a v každej dedine sa trošku inak varí. Najväčšou výhodou ale je, že deti s diabetom zjedia skutočne skoro všetko.. A na rozdiel od ich spolužiakov také kelímky od jogurtu zostávajú úplne vyškriabané „dočista – dočista“.
Jedálny lístok zostavujeme s použitím skúseností , ktoré sme získali za už deväť rokov organizovania akcií pre detii s diabetom. Riadne nás preškolili nielen naše lekárky a ich sestričky aj pani Štefáková , MUDr. Barák a mnohí zástupcovia rôznych spoločností. Na naše akcie chodia deti rôzneho veku a preto naplánovať stravu tak, aby vyhovovala všetkým, je neľahká úloha. Ale ako ste sa presvedčili , kalkulujeme aj so zvýšeným pohybom a preto sme si dovolili aj ten vyprážaný syr alebo pizzu.
 

Komentáre k príspevku:

K článku zatiaľ nebol pridaný žiaden komentár. Chceš byť prvý?

Pridať komentár:

CAPTCHA KOD

Späť