logo spisiacik 1 logo spisiacik na facebooku spisiacik na youtube
InfoMail
Ak máte záujem o posielanie správ o činnosti a aktivitách združenia, zadajte do políčka svoju e-mailovú adresu a stlačte Enter
E-mailová adresa:
Kalendár akcií
< Október 2022 >
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06
Vyhľadávanie

Partneri projektu:
 

Blog

dia život

Aj Vlado Mucha je Spišiačik! + FOTO

Autor: Peter , pridané: 2015-10-12 09:07:02, rubrika: Blog, Prečítané: 0x

26.9.2015 členovia Združenia rodičov a priateľov diabetických detí spoločne so skupinou Dobrovoľníkov z Embraca už tradične upratovali v Slovenskom raji.
Pri plánovaní akcie každý rok riešime viacero možností realizácie aktivít, niekedy stačí plán A, tentoraz sme prešli až na plán C. Dva dni pred našou akciou svoju brigádu pre zlú predpoveď počasia o týždeň preložili Spišskí skauti, deň pred akciou nám z Horskej služby odporučili, aby sme neupratovali v roklinách, lebo sú šmykľavé a mokré.
Tak sme prešli na spomínaný plán C. Jedna skupina “Studničkáre“ pod vedením Dušana Marcina šla dokončiť studničku na konci rokliny Veľký Kyseľ, zvyšok vyčistil od odpadkov chodník medzi Podleskom a Kláštoriskom, samotné Kláštorisko a hlavnou úlohou bolo dobudovávanie Symbolického cintorína na Kláštorisku. Postavili sme vymedzovacie múriky, prenášali kamene, a aj kolaudovali. Novinkou je Brána do raja. V lete sme ju brúsili, natierali a teraz už stojí na svojom mieste. A je v nej zabudovaná aj skrinka na Pamätnú knihu. Samozrejme má aj štítok s názvom, menami autorov a spolupracovníkov.
 
Mráz nám chodil pri pohľade na pomník, ktorí sa buduje... Kameň z Tomášoviec, vrtuľa z práve toho vrtuľníka, ktorého pád nami začiatkom leta otriasol .. Pribudne tam ešte drevený kríž z toho stromu, ktorý zadná vrtuľa zasiahla a samozrejme pamätná tabuľa s menami .. Odhalenie pomníka je naplánované aj s omšou na 17.10. 2015 o 11:00 hodine.
Určite príde veľa ľudí... Preto odporúčam, auto zaparkovať pri penzióne Ranč na Podlesku a na Kláštorisko vyraziť s dostatočnou časovou rezervou.
 
 
Brigádu samotnú sme na Kláštorisku ukončili skôr, ako tradične a obed sme si naplánovali už na Ranči. Dobre sme urobili, lebo po splnení úloh poslední brigádnici pri zostupe na Podlesok riadne zmokli. Hlavné však bolo, že sme aj popracovali, aj v zdraví prišli na obed!
 Rezňový bufet na Ranči nemal chybu a ani nám nevadilo, že asi dvadsiati, ktorí boli prihlásení neprišli, lebo sa ráno zľakli počasia.
A mali sme aj parádnu zábavu. Najskôr vedomostný kvíz. Ono to akosi evokuje, nejakú trápnu záležitosť, ale účastníci vám potvrdia, že to bolo minimálne poučné a aj súťaživé. Maroš Marcin nesklamal, ale vyhral iba tesne. Iba o jeden bod pred viacerými – pre všetkých sme mali zaujímavé ceny. Súťaživosť sa prejavila aj v neskoršej Výzve. „Chalangisti“ jedli rybky. Švédske smradľavé slede, ktoré patria vraj medzi päticu najviac smradľavých jedál sveta. Jesť sa to dá... ale fakt smrdia... Našťastie neprišiel riaditeľ Embraca, a teda som mal výhovorku aj ja, lebo akože s ním by som musel a ako ho poznám, on je súťaživý typ. Z Embraca sa našiel jeden odvážlivec, našich bolo viac.. Ono sa to nezdá, ale stačila jedna kontaminovaná vidlička v jedálni a k tomu svieži dych .. a museli sme vetrať..
Emily mala dokonca obavy, či šofér autobusu nevystúpi pri ceste do Spišskej Novej Vsi od „voňavého dychu“ kolegu za jazdy.
 
Každá akcia by mala mať aj dôstojné finále. Vrchol dňa. Tentoraz to bolo vymenovanie Ing. Vladimíra Muchu za Vzorného Spišiačika!
Ing. Vladimír Mucha je profesionálny pracovník zo Správy Národného parku Slovenský raj, je horský sprievodca a človek s veľkým Č!
Všetci naši Spišiačikovia a aj naši kamaráti ho veľmi dobre poznajú, netreba to rozoberať, že prečo, začo.. Lebo! Je krásne, keď niekto robí to, čo ho aj baví . To je Vlado!
Menoslov našich čestných, alebo vzorných Spišiačikov sa rozrastá. Prvou je Sisa Sklovská, potom pribudol brazílčan Carlos Xavier, manželia Ervín a Marika Hodákovci, Zuzka Haasová, Juraj Petruščák a Štefan Dzurňák. Teraz Vladimír Mucha. Koho ďalšieho by ste na vymenovanie v roku 2016 navrhli vy?
 

 

<<< Viac fotiek vo fotogalérii >>>

Komentáre k príspevku:

K článku zatiaľ nebol pridaný žiaden komentár. Chceš byť prvý?

Pridať komentár:

CAPTCHA KOD

Späť