logo spisiacik 1 logo spisiacik na facebooku spisiacik na youtube
InfoMail
Ak máte záujem o posielanie správ o činnosti a aktivitách združenia, zadajte do políčka svoju e-mailovú adresu a stlačte Enter
E-mailová adresa:
Kalendár akcií
< Júl 2020 >
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 01 02
Vyhľadávanie

Partneri projektu:
 

Oznamy

dia život

Podporte Spišiačikov darovaním dvoch percent z Vašich daní!

Autor: Peter , pridané: 2017-01-23 17:21:07, rubrika: Oznamy, Prečítané: 2x

 

Aj tento rok Vás členovia Združenia rodičov a priateľov diabetických detí zo Spišskej Novej Vsi (podľa názvu internetového časopisu známi ako Spišiačikovia) vyzývajú, aby ste si uplatnili svoje právo darovať (v prípade fyzických osôb) dve percentá z daní!
 
Zvážte, komu svojim darom najviac pomôžete a koho činnosť Vás oslovila tak, že si Vašu podporu zaslúži najviac. Prirodzene budeme radi, ak sa rozhodnete práve pre nás a pre darovanie použijete tieto údaje:
 
IČO: 35547782
Právna forma: občianske združenie
Obchodné meno: Združenie rodičov a priateľov diabetických detí
Sídlo: Wolkerova
Súpisné číslo: 31/14
PSČ: 05201
Obec: Spišská Nová Ves
 
Tlačivo Vyhlásenia si môžete stiahnuť a vytlačiť, ak si kliknete sem!
 

Pri rozhodovaní komu darovať podiel z dane sa väčšina ľudí riadi tým, že si prezrie informácie o možnom darcovi. Tak toto sme my – Spišiačikovia:

 

  • Spišiačik má jeden hlavný cieľ, a to distribuovať pozitívny prístup ku chorobe s názvom Diabetes mellitus 1. typu.
  • V roku 2017 budeme oslavovať 15 rokov existencie. Veľké percento novo diagnostikovaných detských diabetikov a ich rodičov nielen zo Slovenska čerpá základné informácie o diabete práve z www.spisiacik.sk alebo z výsledkov našich projektov s názvom Dia šlabikár a Dia šlabikár 2.
  • V roku 2016 sme zorganizovali viacero edukačných, kultúrnych a športových aktivít (upratovali sme v ZOO Spišská Nová Ves, brigádovali sme v Slovenskom raji, niekoľkokrát sme merali glykémie na verejnosti), no predovšetkým sme dokázali z vlastných prostriedkov, prostriedkov partnerov a práve aj z prostriedkov získaných  darovaním z podielu na daniach vydať knihu Dia šlabikár 2! Túto knihu sme nedovolili a ani nedovolíme predávať. Je našou snahou, aby ju bezplatne v najbližších rokoch priamo pri záchyte ochorenia dostalo do rúk každé nové dieťa s diabetom na celom Slovensku! Okrem tlačenej verzie je pre záujemcov bezplatne k dispozícii aj vo verzii ako e-book a pre edukáciu rodín, spolužiakov a kamarátov detí je k dispozícii aj spracovaná prezentácia. Už 800 kníh putovalo k deťom s diabetom!
  • Koncom roka 2016 sa nám podarilo knihu Dia šlabikár 2 načítať našimi dia deťmi a ich rodičmi. 17.2.2017 túto audioknihu pokrstíme a v spolupráci so Slovenskou knižnicou pre nevidiacich v Levoči ju darujeme nevidiacim a slabozrakým!
 
Spôsob a pravidlá pre darovanie podielu z daní je všeobecne známi – pre istotu však v roku 2017 platí toto:
 
Postup pre zamestnancov
1. Do 15.02.2017 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň.
2. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane.
3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane – to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3,00 €.
4. Ak ste v roku 2016 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a máte o tom potvrdenie, môžete v prospech prijímateľa poukázať 3% z Vašej zaplatenej dane. (Pre členov Združenia pripravíme všetkým na VČS!)
5. Prečítajte si pozorne celé Vyhlásenie, v ktorom sú predvyplnené naše údaje a doplňte sumu, ktorú nám chcete poukázať.
6. Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte do 28.04.2017 na daňový úrad podľa Vášho bydliska. (zo skúseností z minulých rokov ponúkame aj malú pomoc – Vyhlásenie Vám rád vypíšeme, prípadne aj vypočítame darovanú sumu – samozrejme ak nám dôverujete, stačí nám tlačivo podpísať a doručiť či poslať... Všetky kompletné tlačivá dopracujeme, odkontrolujeme a doručíme na miestne príslušný finančný, či daňový úrad)
7. Daňové úrady majú 90 dní od splnenia podmienok na to, aby previedli Vaše 2% v prospech Vami vybraného prijímateľa. Peniaze na účet prijímateľa prevádza príslušný daňový úrad. Váš zamestnávateľ platí celú Vašu daň príslušnému daňovému úradu.
 
Postup pre fyzické osoby
1. Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby– to je maximálna suma, ktorú môžete poukázať v prospech prijímateľa, poukázať môžete aj menej ako 2%, musí však byť splnená podmienka minimálne 3,00 € pre prijímateľa.
2. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa.
3. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.2017) na Váš daňový úrad a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.
4. Daňový úrad po kontrole údajov a splnení všetkých podmienok má zákonnú lehotu 90 dní na to, aby previedol sumu, ktorú ste poukázali, v prospech Vami vybraného prijímateľa.
 
Postup pre právnické osoby
1. Právnické osoby môžu poukázať 1,0% (2%) z dane aj viacerým prijímateľom, minimálna výška v prospech jedného prijímateľa je 8,00 €.
2. Vypočítajte si Vaše 1,0% (2%) z dane z príjmov právnickej osoby– to je maximálna suma, ktorú môžete poukázať v prospech prijímateľa/prijímateľov, poukázať môžete aj menej ako 1,0% (2%), musí však byť splnená podmienka minimálne 8,00 € na jedného prijímateľa.
3. POZOR:
a) Ak právnická osoba (firma) v roku 2016 až do termínu na podanie daňového priznania a zaplatenie dane v roku 2017 (zvyčajne do 31.3.2017) NEDAROVALA financie vo výške minimálne 0,5% z dane na verejnoprospešný účel (aj inej organizácii, nemusí byť iba prijímateľovi), tak môže poukázať iba 1,0% z dane – vyznačí v daňovom priznaní, že poukazuje iba 1,0% z dane.
b) Ak právnická osoba (firma) v roku 2016 až do termínu na podanie daňového priznania a zaplatenie dane v roku 2017 (zvyčajne do 31.3.2017) DAROVALA financie vo výške minimálne 0,5% z dane na verejnoprospešný účel (aj inej organizácii, nemusí byť iba prijímateľovi), tak môže poukázať 2% z dane – označí v daňovom priznaní, že poukazuje 2% z dane (tak ako po minulé roky).
4. V daňovom priznaní pre právnické osoby – Časť IV. sú už uvedené kolónky na poukázanie 1,0% (2%) z dane v prospech 1 prijímateľa.
5. Pokiaľ ste si vybrali viac prijímateľov, vložte do daňového priznania ďalší list papiera ako prílohu (je uvedená na poslednej strane DP) a uveďte tam analogicky všetky potrebné identifikačné údaje o prijímateľoch a sumu, ktorú chcete v ich prospech poukázať. V kolónke 4 uveďte, koľkým prijímateľom chcete podiel zaplatenej dane poukázať.
6. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.
7. Daňový úrad po kontrole údajov a splnení všetkých podmienok má zákonnú lehotu 90 dní na to, aby previedol sumy, ktoré ste poukázali, v prospech Vami vybraných prijímateľov.
 

 

Komentáre k príspevku:

K článku zatiaľ nebol pridaný žiaden komentár. Chceš byť prvý?

Pridať komentár:

CAPTCHA KOD

Späť