logo spisiacik 1 logo spisiacik na facebooku spisiacik na youtube
InfoMail
Ak máte záujem o posielanie správ o činnosti a aktivitách združenia, zadajte do políčka svoju e-mailovú adresu a stlačte Enter
E-mailová adresa:
Kalendár akcií
< Júl 2024 >
Po Ut St Št Pi So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 01 02 03 04
Vyhľadávanie

Partneri projektu:
 

Akcie pre diabetikov

dia život

Oslava Spišiačikov - Dia leto 2022 trochu inak

Autor: Peter , pridané: 2022-09-23 08:36:20, rubrika: Akcie pre diabetikov, Prečítané: ?

 

V rozprávkach sa často píše, že riadna oslava trvala tri dni a tri noci. Nuž aj oslava dvadsiatich rokov činnosti Združenia rodičov a priateľov diabetických detí zo Spišskej Novej Vsi trvala presne toľko. Konala sa „na konci sveta“ v priestoroch horského hotela Poráč Park relax a sport centrum v Poráčskej doline (15. - 18. 9. 2022).
Akciu sa podarilo uskutočniť s podporou spoločností NovoNordisk, Abbott, BioG, Tauris a prostredníctvom KlauDIA sme sa zoznámili aj s výrobkami racionálnej stravy od spoločností Tekmar, Lyra, Topnatur, CHOCOMAZE (podrobnejšie v samostatnom príspevku).
Dohľad nad nami mal starosta obce Poráč Ing. Peter Volčko, s ktorým sme sa dohodli na dobrovoľníckej brigáde  v prospech Banského spolku na jar budúceho roku.
 
Vo štvrtok sme začínali večerou. Po večeri mládež obsadila basketbalové ihrisko a stolný futbal. Pred druhou večerou sme stihli aj základnú edukáciu, ktorá trvala takmer do polnoci.
V piatok doobeda bol čas na turistiku. Skupinu viedla Ľubka, ktorá je miestna rodáčka a naša ekonómka. Bolo nádherné počasie. Úžasné výhľady z Červenej skaly na Poráčsku dolinu viacerí porovnávali s Tomášovským výhľadom na Čingove, len bez turistov. Krásne lesy, lúky vyzdobené desiatkami bediel vysokých ... krásny zážitok. Po obede bolo  v Poráč Parku na programe korčuľovanie na pravom ľade – aj toto tam veru je k dispozícii. A z ľadu sa šlo rovno do bazénu a sauny. Pred večerou bola edukácia s pánom z Abbottu a večer patril zábave. Mládež ju mala v telocvični a zvyšok na parkete v reštaurácii. Keď však kapela 3-násť ciest zahrala niečo podľa ich gusta, tak sa objavili aj tí najmladší. Ale za dospelákov poviem jedno – bol to riadny čurbes! Všetci sme sa vybláznili! Tancovali a spievali sme tak, ako sa na východe patrí!
Sobota doobeda bola venovaná zážitkovej edukácii s KlauDIA. Musel som ju prerušiť, aby sme mohli ísť na obed. Všetci tam sedeli a pozorne a aktívne počúvali a spoznávali novinky od partnerov, ktorých racionálne výrobky nám KlauDia sprostredkovala. Jej prítomnosť využili aj mamičky s mladšími deťmi na individuálne poradenstvo po obede, lebo mládež už vtedy mala turnaj v bowlingu (organizovala „malá“ Zuzka a Erik) a zvyšok bol až do večera vo wellnese. Nechýbala ani Diabola. Nebudem prezrádzať, čo je to. Tí, ktorí to potrebujú, to vedia! Je to naša tradičná a veľmi obľúbená zábavka. A potom sme spomínali na dvadsať rokov činnosti a akcií s nálepkou Spišiačik... Asi prvý krát v živote mi bolo „úzko“ počas vystúpenia pred ľuďmi. Asi preto, že tam boli všetko členovia našej sladkej rodiny.
Ako videli akciu ostatní? Verím, že sa im páčila. Aj našich dvadsať rokov činnosti. Ale to už musíte dopísať do komentov.

Komentáre k príspevku:

K článku zatiaľ nebol pridaný žiaden komentár. Chceš byť prvý?

Pridať komentár:

CAPTCHA KOD

Späť