logo spisiacik 1 logo spisiacik na facebooku spisiacik na youtube
InfoMail
Ak máte záujem o posielanie správ o činnosti a aktivitách združenia, zadajte do políčka svoju e-mailovú adresu a stlačte Enter
E-mailová adresa:
Kalendár akcií
< Október 2022 >
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06
Vyhľadávanie

Partneri projektu:
 

Blog

dia život

Recenzia a test - Agave #9

Autor: Maroš , pridané: 2012-10-31 14:00:00, rubrika: Blog, Prečítané: 1x

Viete čo je to Agave ?

Že nie ? Ani ja som to nevedel!

Videli ste v televízii špičkových športovcov sveta ako sa "dokrmujú" nejakými gélmi v tubách pri cyklistike, alebo behu na lyžiach či maratóne ? Diabetici získavajú medaily na vrcholných svetových súťažiach a vydržia záťaž a "nepadnú" do hypoglykémie ?  Ako je to možné ?

 

Spišiačik sa to pokúsil zistiť. 

 

Spišiačik  to je značka a aj pojem, ktorý diabetici na Slovensku poznajú.  A nielen diabetici ! Vie sa, ža sme jedna solídna a desať rokov fungujúca skvelá organizácia, ktorá má cieľ pomáhať dia deťom a ich rodinám! Za desať rokov máme meno a aj trošku autority medzi odborníkmi s výrobkami vhodnými aj pre diabetikov.

 

Presvedčili sme sa o tom napríklad, keď sme získali možnosť, aby sme jeden takýto výrobok otestovali. Po teste, možno začneme spolupracovať, alebo minimálne získame skúsenosť...

 

Potešila ma myšlienka vyskúšať niečo, čo by mne ako diabetikovi, malo pomôcť udržať hladinu glykémie v norme pri vysokej záťaži a športovej aktivite.

Agave#9 je vlastne energetický gél vhodný nielen pre športovcov na doplnenie energie. Energiu uvoľňuje postupne vďaka nižšiemu glykemickému indexu a pre diabetikov by to malo znamenať aj to, že pri športe "nespadnú do hypa". A napadlo mi, že by sme to mohli s dia deťmi odskúšať napríklad na túre v Tatrách alebo s v Slovenskom raji v roku 2013. Ale najskôr som sa rozhodol výrobok otestovať na sebe a na mojom bratovi, ktorý so mnou športuje - vo dvojici to vždy ide lepšie, a vie na mňa v prípade krízy dozrieť a pomôcť. Díky Marek !

 

Všetky informácie o tomto produkte nájdete na stránke www.agave9.com/sk
(nachádza sa tam aj tabuľka nutričných hodnôt)

 


Moje skúsenosti:

Ako možno niektorí viete, rád bicyklujem - veľa a dlho... (kopce, lesy, cesty). Pri takejto aktivite prakticky nie je možné, aby mi glykémia nešla permanentne smerom dole. Ako iste viete, diabetik by pri športe mal zjesť každú polhodinu 1 SJ. Ja to riešim trošku inak, každú hodinu resp. každých 15-20km zjem sladkú tyčinku. Samozrejme je to veľmi približné, kedže všetko závisí od terénu, záťaže a od toho ako sa cítim..

Pri testovaní tohto energetického gélu som bol spočiatku skeptický. Najmä preto, že energeticky gél iného druhu som už mal, konkrétne na cyklotúre na Kráľovú Hoľu, a vtedy mi energia z neho vystačila asi len do polovice kopca.
Tento gél mal iný účinok. Úbytok energie u mňa zvyčajne začína po prvej hodine a potom po tretej. Tentokrát som úbytok energie ako takej, nespozoroval. Mal som pocit aj po troch hodinách že vládzem a nepociťoval som ani hlad.
Užívanie som si naplánoval viacmenej intuitívne - prvý gél som zjedol približne pol hodinu pred začiatkom, a ďalší približne hodinu až hodinu a pol po začatí bicyklovania.

Testoval som to aj na boulderingu (lezecká stena), a výsledok bol podobný. Rozdiel bol len v tom, že tam som bol hodinu a užil som jeden gél 15 minút pred začiatkom.

 

Poznámka: Je dôležité si uvedomiť, že pri namáhavej telesnej aktivite u diabetika, pravdepodobne len použitie energetického gélu nestačí. V mojom prípade ho bolo treba kombinovať so sladkou tyčinkou, aj keď v oveľa menšom množstve. Samozrejme je potrebné to odskúšať na sebe, najlepšie s glukomerom (merať aj každú polhodinu), aby ste predišli výskytu náhlej hypoglykémie !

 

Subjektívne zhodnotenie - účinok tohto energetického gélu ma prekvapil, nakoľko som nepociťoval hypoglykémiu ani hlad, a glykémia mi prudšie neklesala ani po príchode domov ( takáto športová aktivita mi niekedy odznieva aj 4 hodiny ). Navyše, vďaka kakau chutí výborne ! :)


Ak by ste mali otázky na ktoré Vám dokážem odpovedať, napíšte to do komentára ale ma kontaktujte na maros.marcin(at)gmail.com

 

Maroš


Kedže mi brat poslal svoju recenziu na tento produkt, tak ju tu uverejňujem:

 

Ahoj,
že "agave"? šak to je toten kaktus, co še z neho paľi tota paľinka. No a teraz z toho robia vraj niečo zdravšie.

Tiež som vyskúšal gél Agave #9 na baskete (pre info: 1 basket = 2 po sebe idúce vysokoškolské telesné, každá trvá 1,5 hodiny).
Je to fajny gél. A tým fajný, myslím naozaj fajný (po našom šmačny). Lebo kto skúšal energetické gély vie, že väčšinou veľmi dobre nechutia :D.
Jeden gél mal 1,5 SJ, takže umožňuje dobré dávkovanie po menších množstvách. Výhodou je aj absencia kofeínu, taurínu a iných zbytočností. Je to proste čistá energia, ktorá sa uvolňuje pekne postupne v priebehu hodiny aj niečo, a to ocení každý športovec.
Keďže je to recenzia, nemal som v pláne toľko chváliť. Pravdou je, že vlastnostiam gélu ozaj nemožno nič vytknúť, jedinou nevýhodou je cena.

Marek

Komentáre k príspevku:

maros.marcin@gmail.com napísal dňa 28.06.2013 o 02.28 hod.:

Z mojích skúseností mi nikdy ťažko nebolo ani som ho pri športe necítil na žalúdku aj napriek tomu že tento gél je vďaka kakau pomerne dosť hustý a občas je potrebné ho zapiť malým množstvom vody. Z môjho pohľadu to za pokus stojí ale to už musíte zvážiť sama

krajnak.livia@centrum.sk napísal dňa 27.06.2013 o 21.26 hod.:

Chcem sa opýtať, co ten gel nie je ťažký na žalúdok nakoľko môj žalúdok malo znesie a po takýchto geloch mi zvykne byt ťažko :(

gondapx@gmail.com napísal dňa 06.11.2012 o 22.12 hod.:

skúste karbohydrátové gély pre športovcov.....je tohoplný net

Pridať komentár:

CAPTCHA KOD

Späť