logo spisiacik 1 logo spisiacik na facebooku spisiacik na youtube
InfoMail
Ak máte záujem o posielanie správ o činnosti a aktivitách združenia, zadajte do políčka svoju e-mailovú adresu a stlačte Enter
E-mailová adresa:
Kalendár akcií
< Júl 2022 >
Po Ut St Št Pi So Ne
27 28 29 30 01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Vyhľadávanie

Partneri projektu:
 

Oznamy

dia život

Audiokniha Dia šlabikár 2 je pokrstená !

Autor: Peter , pridané: 2017-02-22 09:34:22, rubrika: Oznamy, Prečítané: 6x

 

17.2.2017 v priestoroch Slovenskej knižnice pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči bola do užívania SKN členmi Združenia rodičov a priateľov diabetických detí zo Spišskej Novej Vsi odovzdaná do fondu knižnice audiokniha Dia šlabikár 2 !
 
To by ako informácia možno aj stačilo. Tí, čo sme tam boli, alebo aj tí, čo nám aspoň na diaľku držali palce vedia, že knihu načítali deti s diabetom, ich rodičia a kamaráti bez nároku na odmenu a takto informácie v nej obsiahnuté budú prístupné aj nevidiacim.
 
Som hrdý na všetkých, ktorí sa do projektu zapojili! Vzniklo jedinečné dielo, ktoré ocenia hlavne tí, ktorým je určené – nevidiaci a slabozrakí.
 
Akcia sa niesla v rodinnej atmosfére. Pred jej začiatkom slečny s diabetom prítomným záujemcom zmerali hladinu krvného cukru a merania zopakovali aj po skončení samotného krstu. Logistika akcie bola jednoduchá. Trošku občerstvenia spestrila bezsacharidová dia torta v tvare audioknihy Dia šlabikár 2, ktorú upiekla Hanka Raganová z Kežmarku a pozornosť vzbudili aj darčeky od spoločnosti Imber. Večeru po skončení akcie nám zaplatil prítomný zástupca spoločnosti Abbott Laboratories v reštaurácii u Leva na Levočskom námestí. Veľmi dobre navarili – úprimne odporúčam ! Ak takto varia stále, tak verím, že známa klietka hanby, ktorá je rovno pred podnikom, bude dlho prázdna.
 
Hosťom akcie bol aj zástupca spoločnosti Roche Diabetes Care pán Lipták, ktorý ako zástupca hlavného partnera projektu oznámil, že Spišiačikovia získali od ich spoločnosti grant na kúpu a prevádzkovanie  kontinuálneho merača glykémií (DEXCOM G4) s cieľom skvalitniť liečbu našich sladkých Spišiačikov bez nutnosti finančných nárokov na ich rodiny. Ďakujeme!
 
 Akciu moderovala Zuzka Hercegová a do poslednej chvílky nikto nevedel, že kto bude krstným otcom audioknihy.  Všetci očakávali známu osobnosť a trošku sme ich prekvapili. Krst vykonala osobnosť budúcnosti! Náš najmladší prítomní člen: Miško .Tatarko zo Svitu.
Miško so sebou priniesol aj pohár – trofej, ktorú získal minulý týždeň  ako víťaz Východoslovenskej lyžiarskej ligy v žiackej kategórii ! Blahoželáme a držíme mu palce ! A raz si pred obrazovkou možno povieme – to je ten Michal, ktorého poznám  z roku 2017...
 
Hudobnú bodku za programom dal Roman Vitkovský.  S diabetom žije viac ako tridsať rokov a plní si sny. Má svojho koňa a hrá na gitare.. Spišiačikovia ho dôverne poznajú a je pre všetkých pozitívnym príkladom, že diabetes nesmie byť prekážkou pri plnení snov. Ak chcete o ňom vedieť viac, vygúglite si napríklal informácie alebo rovno celý dokument Sladký Spiš.(Ja som si ho dnes pustil rovno dvakrát!!!) 

Komentáre k príspevku:

Peter napísal dňa 27.02.2017 o 08.42 hod.:

Správnosť výberu krstného otca audio knihy potvrdil Miško ďalším lyžiarskym triumfom 26.2.!

Pridať komentár:

CAPTCHA KOD

Späť