logo spisiacik 1 logo spisiacik na facebooku spisiacik na youtube
InfoMail
Ak máte záujem o posielanie správ o činnosti a aktivitách združenia, zadajte do políčka svoju e-mailovú adresu a stlačte Enter
E-mailová adresa:
Kalendár akcií
< September 2021 >
Po Ut St Št Pi So Ne
30 31 01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 01 02 03
Vyhľadávanie

Partneri projektu:
 

O diabete

dia život

Diabetik pomáha diabetikovi

Autor: Peter , pridané: 2021-01-19 20:52:03, rubrika: O diabete, Prečítané: 109x

 

 
Skutočne! A nie je podmienkou, že ak chceš pomôcť diabetikovi, tak ním aj musíš byť.
Takto som pomenoval aktivitu, ktorú som nevymyslel. Ona sa vymyslela sama.
Najskôr teda fakty, neskôr vysvetlím ideu.
 
•          Marek z Podkriváňa dostal knihu Dia šlabikár + vďaka daru Janky z Nemčíc,
•          rodičov trojročného chlapčeka z Čiernej Lúky sme potešili knihou Dia šlabikár + vďaka daru Milky z Popradu,
•          asi prvý tohtoročný detský diabetik Marko zo Žiliny dostal knihu Dia šlabikár + vďaka Adi zo Spišských Tomášoviec,
  • •         Soňa z Bratislavy pomohla ku knihe slečne z o Zemianských Sadov a 11 ročnej Lenke zo Skalice
  •            Lenka pomohla ku knihe 20 mesačnému Jakubkovi zo Žiliny
  •            knihu Dia šlabikár+ som poslal aj 2 ročnej dcérke Gabiky z Nitry a aj Karinke z Lužianok
  • ·         Ing. Zvolenský poteší pani nutričnú poradkyňu v NUDCH Bratislava

 

  • ·         Pani Soňa zase štvorročného Andrejka z Levoče, ktorý je ešte stále v nemocnici a aj Matého z obce Olováry

 

 

 
Verím, že tento zoznam nie je konečný a budem sem dopisovať ďalšie dobré dia skutky v reálnom čase a v časovej postupnosti, samozrejme pri dodržaní zásad GDPR, ak si to nebude vyslovene niekto priať v úplnom uvedení údajov.
 
 
Začalo sa to všetko tak, že som vyzval členov Združenia rodičov a priateľov diabetických detí, aby si uhradili členské poplatky pre rok 2021 a uviedol som aj číslo účtu. Prekvapilo ma, že zrazu prišli na účet aj peniaze od nečlenov. Niekto povie, že 10€ je nič. Nie je to pravda. Vážime si tých 10€ od niekoho rovnako, ako od iného tisíc.
Každý darca očakáva, že sa dozvie, čo sa deje s jeho darom. Nuž 10€ je približne takou sumou, akou boli naše náklady na tlač, grafickú úpravu pred tlačou a poštovné na jednu knihu. Takže asi taká je minimálna hodnota obálok s knihou, ktoré posielame bezplatne novým diabetikom a aj posielať v roku 2021 budeme. Ak bude viac darcov, ako som uviedol v úvode, tak v Združení rodičov a priateľov diabetických detí trošku ušetríme a budeme môcť pre časť detí s diabetom urobiť viac. Tak ak niekomu pomohol Dia šlabikár a tých 10€ mu nebude chýbať, budeme mu vďační!
 
Číslo účtu (IBAN): SK 35 5200 0000 0000 0543 2881
 
Podporiť nás môžete aj darovaním dvoch percent z daní.
Stačí si vybrať z množstva žiadateľov (tlačivá pre rok 2021 ešte nie sú k dispozícii, ale hneď, ako ich budeme mať, tak ich sem vložíme):
 
Združenie rodičov a priateľov diabetických detí
Wolkerova 31/14
052 01 Spišská Nová Ves
Právna forma: Občianske združenie
 
Prečo to všetko robíme?
Lebo chceme pomôcť deťom s diabetom a ich rodinám. Žijeme v čudnej dobe. Zo všetkých strán na nás útočí COVID-19.
Vôbec ma mnoho vecí netrápi. Ale keď dieťa s diabetom odmietnu prijať do škôlky, alebo keď má nerovnaký prístup ku vzdelaniu a je v škole diskriminované pre diagnózu Diabetes mellitus 1.typu, tak to ma trápi.
Máme viacero organizácií, ktoré majú v názve nejakú formu slova diabetes. Ako plnia svoje úlohy (okrem tých reprezentačných navonok) musia posúdiť iní.
 
Spišiačikovia idú svojou cestou. Už od roku 2002. Viac ako 3000 ľudí vlastní tlačenú knihu Dia šlabikár, tisíce si ju stiahli vo forme e-book a prvé dve verzie sú k dispozícii pre nevidiacich a slabozrakých aj ako audio knihy, prvá verzia je dokonca aj v Braillovom písme.
 
Knihu sme nikdy nedovolili predávať. Tak je to v súlade s našim presvedčením. Sme čistí dobrovoľníci a ako organizácia nevlastníme žiadny majetok (ani telefón, PC), nemáme prenajaté žiadne priestory a nie sme dotovaní štátom.
 
Keď projekt vznikal, boli sme si vedomí, že ho tvoríme v prvom rade pre rodiny s vtedy ešte zdravými alebo bohužiaľ ešte nenarodenými deťmi, ktoré sa nie vlastnou vinou stanú diabetikmi. Skúsili sme stav trošku zmeniť a pomôcť im hneď po záchyte ochorenia. Počúvam stovky prípadov od zúfalých rodičov a častejšie ako sa mi páči ich odkazujem na kapitoly z knihy Dia šlabikár. Lebo diabetes si nevyberá a diabetes sa musí učiť spoznávať človek čo najviac, aby mohol žiť pokojne.
 
Tak ak aj Vám pomohol projekt Dia šlabikár, alebo Vás oslovila naša idea, podporte nás. Niekde na Slovensku aspoň trošku pomôžete človeku, ktorý práve prežíva to, čo už viacerí máte za sebou.
 
To je odkaz projektu Dia šlabikár a našej Spišiačikovskej rodiny pre celé Slovensko!
 
 

Komentáre k príspevku:

K článku zatiaľ nebol pridaný žiaden komentár. Chceš byť prvý?

Pridať komentár:

CAPTCHA KOD

Späť