logo spisiacik 1 logo spisiacik na facebooku spisiacik na youtube
InfoMail
Ak máte záujem o posielanie správ o činnosti a aktivitách združenia, zadajte do políčka svoju e-mailovú adresu a stlačte Enter
E-mailová adresa:
Kalendár akcií
< Jún 2024 >
Po Ut St Št Pi So Ne
27 28 29 30 31 01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Vyhľadávanie

Partneri projektu:
 

Akcie pre diabetikov

dia život

Bicyklom po Košiciach!

Autor: Peter , pridané: 2021-08-26 14:43:46, rubrika: Akcie pre diabetikov, Prečítané: ?

 

 
15. 9. 2021, Hlavná ulica v Košiciach: Preteky okolo Slovenska v spolupráci s deťmi s diabetom!
 
Znie to takmer neuveriteľne, ale je to tak! Možno viacerí neviete, ale spoločnosť Novo Nordisk má vlastný profesionálny team cyklistov zložený iba z diabetikov. Nás teší, že aj tento rok budú štartovať na pretekoch Okolo Slovenska. Už tretí rok preto spoločnosť Novo Nordisk organizuje na ich podporu v niektorom z etapových miest akciu, ktorou vyjadruje svoju podporu všetkým diabetikom, špeciálne však tým detským. Dialo sa tak v Bardejove, minulý rok v Žiline a tento rok sa bude akcia konať v Košiciach! Preto pozývame čo najviac detí s diabetom, ich rodičov a kamarátov, aby nás prišli podporiť svojou účasťou, a aby sme takto spoločne ukázali svetu, že naše deti síce majú cukrovku, ale nie sú z cukru.
 
Vieme v akej dobe žijeme a našu akciu ovplyvní viacero faktov a skutočností. Dňa 14. septembra 2021 bude v Košice navštevovať pápež a hneď na druhý deň sa bude konať asi najväčšia športová akcia na Slovensku v tomto roku. O jej vážnosti netreba pochybovať. Generálnym sponzorom je BOEING, akciu bude naživo vysielať EUROSPORT, štartovať bude 7 teamov svetovej ligy na čele s hviezdami ako Peter Sagan, Chris Froom alebo Sam Bennett. Pandémia priniesla do našich životov viacero obmedzení, preto musel túto aktivitu schváliť Organizačný výbor a vedenie UCI.
 
Takže:
·         Pozývame Vás na návštevu stanu Diapozitívcov! Bude to najväčší stan (až 32 m2 oproti 18 m2 v minulosti), kde budeme verejnosti merať glykémie. Nájdete v ňom aj napríklad Bikelab – odšťavovač ovocia a zeleniny vlastnými cyklosilami či bočnú stenu venovanú pre odkazy. Situovaný budeme v dolnej časti námestia – teda neďaleko najznámejšieho hotela a aj obchodného centra. Ľahká bude aj dostupnosť zo železničnej a autobusovej stanice alebo od parkovísk pri Zimnom štadióne.
·         Okrem merania glykémií, ktoré zabezpečia Spišiačikovia, bude možné konzultovať svoje potreby s prítomnými lekármi a odborníkmi, ktorých pozval organizátor. K dispozícii budú aj autori projektu Dia šlabikár.
·         Stan bude pre verejnosť k dispozícii od 10:45 hod. Odvtedy bude prebiehať aj registrácia záujemcov na cyklojazdu. Ide o okruh asi 1,6 km dlhý, ktorý bude vyčlenený len pre nás v čase od 13 do 13:30 hod.  Je na Vás, či si zvolíte jazdu jedným okruhom, či ich prejdete viac, alebo požičiate svoj bicykel kamarátovi na ďalšiu jazdu (čas si sledovať nemusíte, organizátori Vás upozornia, aby ste na trati neprišli do kontaktu s pretekármi). Účastníci jazdy po registrácii získajú svoj cyklodres (počty objednaných cyklodresov vychádzali z počtov z minulého roka v Žiline. Predpokladáme však, že nebudú k dispozícii pre každého, takže Vám odporúčame možnosť rezervovať si ich vopred. Stačí, ak svoju účasť potvrdíte emailom na: spisiacik@spisiacik.sk a napíšete svoje meno, vek a veľkosť dresu. Urobíme všetko preto, aby sme pre Vás dres zabezpečili. Budete ho mať uložený v stane). Po odjazdení sa môžete tešiť aj na tombolu. A ceny sú parádne. V tombole bude napríklad aj dres Petra Sagana alebo dres víťaza pretekov Okolo Slovenska.
  • ·         Rešpektujme nariadenia hygienikov a dodržiavajme určené pravidlá!
  •  
·         Dajte prosím vedieť o akcii aj svojím kamarátom a poproste ich v mene detí s diabetom, aby prišli akciu podporiť svojou účasťou – jazdou na bicykli alebo len potleskom.
 

 

Komentáre k príspevku:

Gondapx@gmail.com napísal dňa 26.08.2021 o 16.42 hod.:

Tesime sa 2x bicykel - dufam ze vojde a cela zostava pride :) Cyklistu budu Peter a Peter :)) cize xl a m

Pridať komentár:

CAPTCHA KOD

Späť