logo spisiacik 1 logo spisiacik na facebooku spisiacik na youtube
InfoMail
Ak máte záujem o posielanie správ o činnosti a aktivitách združenia, zadajte do políčka svoju e-mailovú adresu a stlačte Enter
E-mailová adresa:
Kalendár akcií
< September 2021 >
Po Ut St Št Pi So Ne
30 31 01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 01 02 03
Vyhľadávanie

Partneri projektu:
 

Akcie pre diabetikov

dia život

Najlepší sa spájajú!

Autor: Peter , pridané: 2018-08-23 23:04:06, rubrika: Akcie pre diabetikov, Prečítané: 1x

 

O malom združení na východe Slovenska a jeho aktivitách pre diabetikov už napísali mnohí. Spišiačik. Presne pod týmto názvom nás všetci poznajú. A pozná nás aj DiaStyl. Spišiačik sa stal pre tento časopis zdrojom inšpirácie na zaujímavé články a reporty. Jednoducho spolupráca. A to tá najlepšia!
Spišiačik alebo teda Združenie rodičov a priateľov diabetických detí zo Spišskej Novej Vsi vznikol v roku 2002. Mal celé tri roky na to, aby sa vyformoval na plne fungujúce združenie. Spolupráca najlepších začala, keď v roku 2005 vznikol časopis DiaStyl. Za 13 rokov jeho existencie sa Spišiačik a DiaStyl stretli iba raz – na benefičnom koncerte Show bez cukru, ktorý usporiadal Spišiačik, a kde bol DiaStyl ako inak mediálnym partnerom. K ďalšiemu osobnému, a dovolím si tvrdiť čarovnému stretnutiu, prišlo ďalší krát až teraz, 18. augusta. Na každoročnom podujatí Dia leto sa stretlo 41 členov Združenia a „táta” českého časopisu DiaStyl, pán Martin Ladyr.
Keď pravidelne čítate časopis, ktorý držíte v rukách, určite poznáte autora tých najzaujímavejších fotoreportov z viacerých krajín sveta. Spišiačikovia už o ňom vedia naozaj veľa. Dozvedeli sa to počas prednášky „Cestou necestou s diabetom”, ktorú pripravil sám Martin. Ak poviem, že išlo o obyčajnú hodinovú prednášku, tak budem klamať. Diabetici zo Spiša si doslova našli nového kamaráta, ktorého počúvali až takmer do polnoci. Krátko pred ňou sa totiž Ždiarom (kde sa Dia leto konalo) ozýval ohlušujúci potlesk. Martin všetkých uchvátil! Cestovateľský extrémista s batohom na chrbte, ktorý navštívil 102 krajín na siedmich kontinentoch  sveta, je typický svojim pozitívnym myslením a vetou „Cukrovka mi více dala, než vzala.” Tridsaťosemročný diabetik si pre nás pripravil prezentáciu o cestovaní, o svojich top 5 krajinách, ktoré mu učarovali, no i o komplikáciách, ktoré musel ako diabetik riešiť. Ukradnutý glukometer, málo testovacích prúžkov, zabudnutý inzulín alebo výstup do base campu na Mount Everest bez selfmonitoringu – to všetko zažil. Miestami sme skoro ani nedýchali, keď nám Martin hovoril o svojich najzaujímavejších zážitkoch a ukazoval nám aj svoje nádherné fotografie.
Za celý tím Združenia si dovolím povedať, že to bola najlepšia prezentácia, akú kedy Spišiačik videl. Lebo Spišiačik a DiaStyl sú spolu jednoducho najlepší!
 
Autor: Zuzana Hercegová
 
 
 
Viac fotografií nájdete v našej fotogalérii

 

Komentáre k príspevku:

K článku zatiaľ nebol pridaný žiaden komentár. Chceš byť prvý?

Pridať komentár:

CAPTCHA KOD

Späť