logo spisiacik 1 logo spisiacik na facebooku spisiacik na youtube
InfoMail
Ak máte záujem o posielanie správ o činnosti a aktivitách združenia, zadajte do políčka svoju e-mailovú adresu a stlačte Enter
E-mailová adresa:
Kalendár akcií
< Október 2022 >
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06
Vyhľadávanie

Partneri projektu:
 

Blog

dia život

Klubovanie v Slovenskom raji.

Autor: Peter , pridané: 2017-05-23 09:55:47, rubrika: Blog, Prečítané: 0x

   V hoteli Čingov sa  v dňoch 19-21.5. 2017 konal tretí ročník literárneho podujatia Klubovanie v Slovenskom raji určené pre nevidiacich a slabozrakých píšucich autorov.  Spišiačik je partnerom akcie. Dôkaz toho, že učíme naše sladké deti nielen prijímať pomoc, ale ju aj dávať!

Aby som veľa nemusel chváliť Raganovcov, ktorí nás na akcii reprezentovali, dovolím si zacitovať z e-mailu organizátora:

 
Chcem sa zatiaľ aspoň takto na diaľku veľmi pekne poďakovať za všetkých nás z klubovania za vašu podporu, ktorú si veľmi vážime a sme za ňu vďační. Ale nie len to.
Aj v tomto roku bolo klubovanie úspešné, čo napokon môžu posúdiť aj vaši milí Spišiačikovia. Niekedy je najťažšie poďakovať sa, lebo ani my básnici nemáme dostatok slov na vyjadrenie emócií odzrkadľujúcich tú pravú skutočnosť. Sme teda nesmierne vďační nielen za Vašu finančnú, ale aj morálnu a ľudskú podporu v podobe pomoci vašich Spišiačikov. Manželia Raganovci a obe dievčatá - Kristínka aj Viktorka, nám aj tentoraz veľmi pomohli, nezištne, s ochotou, plným ľudským nasadením a empatiou voči našim nevidiacim. Boli fantastickí a my si ich vklad nesmierne vážime. Bola to pre nás opäť veľká pomoc a milá spoločnosť. Je pre mňa vždy cťou spoznať a zažiť takýchto ľudí. Verím, že rovnako dobre sa cítili oni s nami. Naideálnejšie je, keď sú takéto väzby a odozvy vzájomné, preto v ne verím.
Prajem vám veľa zdaru pri napĺňaní vašich ušľachtilých cieľov s vysokou mierou ľudskosti, ktorá je dnes, žiaľ, už na ústupe.  Ale nie v našom prípade. Človek musí mať z toho, čo robí, aj radosť a veriť cieľom i myšlienke.
Pevne verím, že naše spoločné stretnutia týmto nekončia a budeme naďalej v kontakte.
Nech sa darí Vám aj vašim zverencom, rovnako celému združeniu. Prajem veľa zdravia a úspechov.
S pozdravom a prianím pekného dňa
 
Mgr. Daniela Dubivská
____________________________________
Slovenská knižnica pre nevidiacich M. Hrebendu, Levoča
 

Komentáre k príspevku:

raganpeter1@gmail.com napísal dňa 24.05.2017 o 18.19 hod.:

Ďakujeme p.P.Hercegovi,združeniu SPIŠIAČIK a organizátorom za to,že nám aj tento rok umožnili zúčastniť sa skvelej akcie Klubovanie v Slovenskom raji.Sme nesmierne radi,že organizátori aj účastníci tejto akcie sú potešení našou prítomnosťou a aj my môžme svojou troškou prispieť k výbornej atmosfére,ktorá už tradične patrí k tomuto podujatiu.Ďakujeme za skvelý kultúrny program,ktorý sprevádzal celé toto podujatie,ale hlavne za skvelých ľudí,ktorých sme mali možnosť spoznať vďaka tomuto klubovaniu.Sme poctení,že sme mohli byť súčasťou tejto akcie,ktorá pomáha slabozrakým a nevidiacim autorom pri ich ďalšom smerovaní v rámci ich tvorby,ale čo je nemenej dôležité,aj pri utváraní vzájomných vzťahov a priateľstiev.Náš obdiv patrí aj organizátorom tejto akcie p.Dubivskej,p.Hasajovi a p.Petríkovi s akou trpezlivosťou a úctou pristupujú k týmto mladým talentovaným ľuďom ,ktorým pomáhajú svojími obrovskými odbornými vedomosťami a osobnými skúsenosťami pri ich tvorbe,ale hlavne vedia vytvoríť príjemnú atmosféru,ktorou dokážu spríjemniť ich pomerne neľahkú životnú situáciu... Boli sme úprimne dojatí,keď nám pred odchodom všetci naozaj srdečne ďakovali za našu pomoc./na to netreba veľa slov,stisk ruky hovorí za všetko.../Aj keď my túto pomoc považujeme skôr za našu povinnosť.Povinnosť preto,lebo aj my sme sa ocitli v situácii,keď sme pomoc potrebovali a vďaka skvelým ľuďom v SPIŠIAČIK-u sme ju aj dostali. A je pre nás len prirodzené,že ak máme možnosť vrátiť ju,tak to s veľkou radosťou urobíme.Lebo nie je hanbou pomoc prijať,hanbou je nepomôcť!Tak ako napísal p.P.Herceg: Učíme naše sladké deti pomoc nielen prijímať,ale aj ju dávať! A ako ich to naučíme lepšie ak nie osobným príkladom.Aj my sme nesmierne vďační za spoločné chvíle,lebo aj kontakt s vami a s týmito úžasnými ľudmi nás obohacuje a pomáha nám pochopiť koľkým nepodstatným veciam v živote častokrát pripisujeme význam,ktorý im možno ani neprináleží a to podstatné nám často uniká...Ešte raz ďakujeme za to,že sme sa mohli zúčastniť tohto kultúrno-ľudského stretnutia!Že naša účasť nebola len formálna a mohli sme pomôcť skutočne dobrej veci.Ďakujeme aj za krásne a povzbudivé slová p.Dubivskej,ktoré si nesmierne vážime.Prajeme vám veľa zdravia ,úspechov a držíme palce,aby sa vám podarilo zorganizovať nielen ďalšie ročníky klubovania ,ale aj množstvo iných podujatí ,ktoré nielen potešia,ale hlavne pomôžu tým ktorí to naozaj potrebujú ... Už teraz sa tešíme na ďalší ročník klubovania a ak budeme pozvaní a bude nám to umožnené s veľkou radosťou sa ho zúčastnime!!! S prianím všetkého dobrého Raganovci,Kika a Vika

Pridať komentár:

CAPTCHA KOD

Späť