logo spisiacik 1 logo spisiacik na facebooku spisiacik na youtube
InfoMail
Ak máte záujem o posielanie správ o činnosti a aktivitách združenia, zadajte do políčka svoju e-mailovú adresu a stlačte Enter
E-mailová adresa:
Kalendár akcií
< Jún 2024 >
Po Ut St Št Pi So Ne
27 28 29 30 31 01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Vyhľadávanie

Partneri projektu:
 

O diabete

dia život

Kniha pre moje mesto!

Autor: Peter , pridané: 2021-09-24 07:50:53, rubrika: O diabete, Prečítané: ?

 

                                                                                                                                                                                
Aj v roku 2021 posiela Združenie rodičov a priateľov diabetických detí zo Spišskej Novej Vsi novým detským diabetikom po celom Slovensku knihy Dia šlabikár+.
 
 Za sedem rokov existencie projektu Dia šlabikár sme dali bezodplatne k dispozícii diabetikom z celého Slovenska viac ako 3000 výtlačkov kníh s názvom Dia šlabikár a ďalšie tisíce si stiahli bezplatne ako e-book. Prvá kniha vyšla aj Braillovom písme a prvé dve verzie knihy aj ako audio knihy pre potreby nevidiacich a slabozrakých. 
 
Záujem o náš projekt nás viedol aj k vzniku projektu „Kniha pre moje mesto“.  
 
Všetko raz začína a má aj svoj koniec.
 
V roku 2022 už kniha pre pacientov k dispozícii v tlačenej forme nebude a tak sme sa rozhodli ju zachovať pre ďalšie generácie diabetikov k dispozícii aspoň v knižniciach miest, odkiaľ sú členovia Združenia rodičov a priateľov diabetických detí zo Spiša.
 
 
U diabetikov sa jedná o celoživotné ochorenie, a teda o liečbu, ktorá je ohraničená dvoma bodmi – vznikom ochorenia a úmrtím pacienta.
V knihe Dia šlabikár+ sme popísali zdravotné nebezpečenstvá diabetu. A čo nastane, ak človek už jednoducho nemôže, nevládze... Samotná predstava, že napríklad ochorie dieťa vo veku dvoch rokov a bude do konca života pomerne presne dodržiavať liečebný režim, ktorý si diabetes vyžaduje, je niekedy hrozivá. Samotní diabetici a hlavne ich matky a najbližšia rodina počas života s diabetom prechádzajú rôznymi štádiami ochorenia a stavmi jeho kompenzácie. Stáva sa, že niekedy telo diabetika reaguje na liečbu lepšie, niekedy horšie a to i za rovnakých podmienok. Niekedy má diabetik pocit, že si nepichá inzulín, ale vodu. Niekedy sa diabetikovi všetko darí – v škole, v živote, niekedy nie.
Ale s kým sa poradiť, keď sa mu práve nedarí? Vtedy odporúčame siahnuť na knihu Dia šlabikár+.
 
Sú v nej zhutnené skúsenosti pacientov a ich rodičov za 15 ročné súžitie s diabetom.
 
Darujeme ju preto knižniciam so sídlom v meste, kde žijú členovia Združenia rodičov a priateľov diabetických detí a tak dosiahneme, že s ich menom ako „Darcu“ a s knihami v knižničnom fonde, bude náš projekt pokračovať a bude pomáhať diabetikom aj dlho po jeho ukončení.
 
Darovanie knihy Dia šlabikár+ knižnici zmanažuje vždy diabetik vo svojom meste. Pre ostatných členov pripraví program, prechádzku alebo zábavu kde ukáže, prečo má svoje mesto rád. Najdôležitejšou zástavkou bude práve návšteva miestnej knižnice.
 
 
 

Komentáre k príspevku:

K článku zatiaľ nebol pridaný žiaden komentár. Chceš byť prvý?

Pridať komentár:

CAPTCHA KOD

Späť