logo spisiacik 1 logo spisiacik na facebooku spisiacik na youtube
InfoMail
Ak máte záujem o posielanie správ o činnosti a aktivitách združenia, zadajte do políčka svoju e-mailovú adresu a stlačte Enter
E-mailová adresa:
Kalendár akcií
< November 2020 >
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 31 01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 01 02 03 04 05 06
Vyhľadávanie

Partneri projektu:
 

Akcie pre diabetikov

dia život

Na Spiši bol DIA Mikuláš !

Autor: Peter , pridané: 2010-05-15 22:35:32, rubrika: Akcie pre diabetikov, Prečítané: 1x

4.12.2009 sme mali Dia Mikuláša ! Na programe dňa bolo najskôr Mikulášske predstavenie v Kine Mier pre deti zo škôlok, potom sme merali glykémie v OC Madaras, kde sa Mikulášske predstavenie zopakovalo, tentoraz pre širokú verejnosť a deň sme zavŕšili Mikulášskym večierkom členov nášho Združenia v priestoroch hotela Preveza. Tam si zahrali Zuzka Haasová, Roman Féder a členovia Funny Fellows svoje predstavenie tretí raz. Veď keď už prišli , tak sme ich poriadne využili !

Každej z týchto akcií venujeme jeden článok s fotodokumentáciou, dnes začneme logicky Mikulášskym večierkom členov nášho Združenia. A počkáme si aj na reportáž TV Reduta.

 

Ale k nášmu Mikulášskemu večierku. V priestoroch hotela Preveza sa nás zišlo 74! ( neprišiel iba jeden prihlásený, čo je radostné konštatovanie !) Privítali sme aj hostí z Abbottu, Taurisu, či Pečivární Liptovský Hrádok. Ale predovšetkým sme privítali členov kapely Funny Fellows !

Spoločne sa nám podarilo spevom privábiť aj Mikuláša s čertom, ktorý však dobré deti odmeňoval zaujímavými balíčkami. Teda neverte, že čerti sú zlí ! Čert Jožko , spolu s Hviezdičkou Zuzkou, pod prísnym dohľadom Mikuláša Romana, obdarovali všetky naše deti !

Večierok sme začali netradične. Ivan Stanislav pripravil ochutnávku výrobkov Taurisu Rimavská Sobota. Ich výrobky presvedčivo odprezentoval a potom dlho odpovedal na mnohé otázky. V skratke : Všetko, čo priniesol sa zjedlo ! Teda to bol najlepší dôkaz, že nám chutilo !

Po večeri sme čakali na príchod Mikuláša... Čas sme vyplnili napríklad i preplácaním lístkov na športové a kultúrne podujatia a doplatkov za inzulíny, prúžky a iné lieky a pre naše deti, tak, ako sme si to začiatkom roka schválili. A začalo aj veľké obdarovávanie. Deti dostali napríklad aj pekné darčeky od Ing. Čurného z papierníctva DOMINO, výrobky Pečivární Liptovský Hrádok, Imberu.. Dva lístky na extrémny motokros, ktorý bude 23.1.2010 v Steel Aréne v Košiciach, od Abbottu získal Jožko Bobula. Ale aj ďalšie deti získali pekné darčeky od tejto spoločnosti!

Potom deti dostali aj po dve CD ! Jedno im priniesla Zuzka Haasová a volá sa „JAJ ZUZKA ZUZIČKA“. Odporúčam vám toto CD do pozornosti ! Je skutočne zaujímavé a dobre som sa pri ňom pobavil !

Druhé CD bolo ešte „horúce“ Naspievala ho naša patrónka Sisa Sklovská s kamarátmi a pomenovala ho :“PIESNE VIANOČNÉ“ . Ešte v pondelok ( 30.11.2009) sa iba v Prahe vytláčalo a balilo, tak som ho nemohol zobrať so sebou z Bratislavy, kde som bol na vyhlasovaní Ceny Nadácie Orange, ktorú sme našim projektom nezískali... , a mal som ich dostať. Nakoniec sme to vyriešili tak, že Sisa ich so sebou priniesla 3.12 do Košíc, kde natáčala program Kaviareň Slávia a tam ich od nej vyzdvihol náš Košický člen Dušan. Proste zvládneme aj krízové situácie !

Menšie deti mali radosť, že mohli porozdávať banány, jablká, mandarínky a pomaranče, ktoré sme dostali od OC MADARAS. A potom to prišlo !

Mikulášsky príbeh o tom, ako zvieratká s Hviezdičkou a za našej výdatnej asistencie, prilákali Mikuláša do Spišskej Novej Vsi ! O tom , že lietal po svete, svedčili aj jeho darčeky. Priniesol deťom dia sladkosti z rakúskej Billy, kde na rozdiel od tých našich, majú bohatý sortiment dia výrobkov, ale zastavil sa aj v Maďarsku, kde majú na rozdiel od našich obchodov aj viac druhov dia salóniek , či čokoládových Mikulášov. Pre informáciu : je na nich nápis DIABETIKUS.

Samozrejme nikto nedostal darček iba tak ľahko ! Každý si ho musel zaslúžiť ! Krásne vystúpenia mali napríklad Anetka, Mirka, Vikynka, Viktória alebo Lenka. No najviac asi prekvapila Miška Kovárová. Ale zahanbiť sa nedali ani mamičky Ľubica a Iveta. Jednoducho bolo to veľmi pekné. Najmladšie , iba trojročné dievčatko nám muselo odísť o pol deviatej, lebo už zaspávalo od únavy. Tej Mikuláš balíček poslal kuriérom. Nakoniec sme program ukončili o deviatej a začali sme sa rozchádzať. Ale „zdravé jadro“ z našich slečien si sadlo s členmi Funny Fellows a začal sa neplánovaný koncert. Sólo mala predovšetkým Mirka a Monika st., ale spievali všetci vytrvalci. Nakoniec sa pridal s huslami aj Roman Féder. Zneli ľudovky, bol aj Andel od Kryla, dočkal som sa aj Lásla Fazekaša, no paráda ! Končili sme o 22:25 hodine.
Aj to svedčí o tom, že kapela neprišla na Spiš iba odohrať predstavenie - už sa dobre poznáme. A sme aj ich fanúšikmi a budeme im držať palce, aby sa im darilo a tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutie !

Z môjho pohľadu sa Dia Mikuláš vydaril ! A Vám sa táto akcia páčila ? Atmosféru dokreslujú fotografie, ktoré si môžete pozrieť, ak si kliknete sem!

Komentáre k príspevku:

K článku zatiaľ nebol pridaný žiaden komentár. Chceš byť prvý?

Pridať komentár:

CAPTCHA KOD

Späť