logo spisiacik 1 logo spisiacik na facebooku spisiacik na youtube
InfoMail
Ak máte záujem o posielanie správ o činnosti a aktivitách združenia, zadajte do políčka svoju e-mailovú adresu a stlačte Enter
E-mailová adresa:
Kalendár akcií
< September 2023 >
Po Ut St Št Pi So Ne
28 29 30 31 01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 01
Vyhľadávanie

Partneri projektu:
 

Blog

dia život

Sladký Spiš 2017 už prebieha! VIDEO

Autor: Peter , pridané: 2017-07-15 11:25:35, rubrika: Blog, Prečítané: 1x

 
Aj v roku 2017 organizuje partia ľudí na čele s Romanom Vitkovským sériu benefičných koncertov. Prvý bol 8.7. na Štrbskom Plese, dnes bude koncert v Dolnom Smokovci, potom 11.8. na Zahure a finále bude na Poráči 19.8.2017.
Spišiačikovia akciu podporujú tak, že v rámci koncertov merajú záujemcom hladinu krvného cukru.
 
Čo všetko sa skrýva za takýmto projektom? Roman nám rád odpovie na všetky otázky po ukončení jeho koncertu na Poráči. Je to skvelý gitarista a Spišiačikovia ho už poznajú. Je inšpirujúcim príkladom. Už tridsať rokov si pichá inzulín, no svoje sny si stále plní...
 
Čo sa však nedozviete nikde je môj pohľad na prvý z koncertov. Ten na Štrbskom Plese sa konal rovno oproti hotelu FISS v priestore Stan Bar. Zvukári už montovali ozvučenie, keď som tam prišiel. Roman bol na káve a prítomný zástupca Obecnej polície mi oznámil, že sa rozhodol predísť problémom s parkovaním tak, že zrušil parkovné. Povedal som si, dobrý úvod.. Zrazu prišiel človek , ktorý bol našim hostiteľov a v tom okamžiku som vedel, že všetko bude OK. Veď sme mali akciu u Milana Štefánika! Kamaráti ho volajú Peky. Je to známi Tatranec a skúsený chatár, ktorý napríklad zrekonštruoval Chatu pod Soliskom. Pospomínali sme na starých kamarátov a aj na to, čo by nikto nemal vedieť.. Milan sa divil, že nedovolím k meraniu glykémií priložiť pokladničku, kde by mohli turisti dať dobrovoľný príspevok deťom s diabetom. Zavolal jednu zo svojich čašníčok a za chvíľku priniesla krabicu... Všetci stánkari v okolí sa poskladali a dali nám niečo zo svojej ponuky. Bolo toho tak veľa, že sme sa podelili o darčeky aj s tými, ktorí si dali zmerať glykémiu! Dostali sme lístky na kebab, zemiakové špirály, vafle, Jupíky, keksíky, magnetky..A všetkého veľa! Neuveriteľné, ale pravdivé! Inak zaujalo ma aj to, že  v stánkoch okolo Stan Baru je relatívne lacno. Hot-dog stál 1 €, vyprážaný syr s hranolkami a tatárkou 3,50 € (v AquaCity stojí 9 €).
 
Pri meraní glykémií Kika s Hankou minuly dve balenia prúžkov a všetky merania boli v norme. Všimol som si jeden starší pár, ktorí ich dlhšie sledoval a nakoniec si dali zmerať glykémiu. Začali sa vypytovať... to vycítite, že nie je laik. Tak som sa s ním pustil do debaty a bol v šoku, že nie sme lekári, ba dokonca ani zdravotníci. Vysvetlil som mu, kto sme, ukázal Dia šlabikár, polistoval si, prezrel zoznam odborníkov s ktorými spolupracujeme a predstavil sa. Bol to pán profesor, známi košický lekár, operatér a vyučujúci na Lekárskej fakulte. Skúšku sme urobili s hodnotením A!!!!!

 

Komentáre k príspevku:

K článku zatiaľ nebol pridaný žiaden komentár. Chceš byť prvý?

Pridať komentár:

CAPTCHA KOD

Späť