logo spisiacik 1 logo spisiacik na facebooku spisiacik na youtube
InfoMail
Ak máte záujem o posielanie správ o činnosti a aktivitách združenia, zadajte do políčka svoju e-mailovú adresu a stlačte Enter
E-mailová adresa:
Kalendár akcií
< Október 2022 >
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06
Vyhľadávanie

Partneri projektu:
 

Blog

dia život

"Žeľene košulky" v Tunisku .

Autor: Peter , pridané: 2010-07-31 09:48:06, rubrika: Blog, Prečítané: 3x

Tohtoročná dovolenka v Tunisku bola vážne super ! Každý sa pýta, či bola lepšia ako minuloročná. Naša odpoveď je jednoznačná. TOHTOROČNÁ! Stretli sme sa tam úžasná partia, zažili sme super týždeň a odniesli sme si kopec nových zážitkov.
 
V deň nášho odletu sme sa zobudili do nie veľmi letného počasia. Bola zima a pršalo a nám zostavalo len tešiť sa na horúcu Afriku. Okolo deviatej sme sa stretli na vopred určenom mieste, tí čo sa nepoznali sa pozoznamovali a všetci účastníci zájazdu sme vyrazili na košické letisko. Po 2 hodinách čakania sme konečne vzlietli a užívali si let. Po pristáti sme prešli potrebnými kontrolami, premiestnili sme sa do hotela a užívali si letné lúče. Pomaly sme sa všetci ubytovali v hoteli Prima Life Skanes a kedže bol v Tunisku hodinový časový posun, mali sme dostatok času vybaliť sa a pripraviť na večeru. Hneď prvý večer sme nazbierali odvahu a spolu s animátormi sme tancovali hotelové Club dance. Vyčerpané z celého dňa sme šli spať.
 
Prvý deň sme sa hneď po raňajkách vybrali pozrieť si pláž , areál hotela a zostali sme sa opaľovať pri bazénoch so slanou vodou. Deň nám zbehol rýchlo a večer sme sa už chystali do Sousse pozrieť si obchody a najznámejšíe Soula center. Našťastie sme sa vrátili včas na večerný program a po skončení sme sa stretli všetci násťročný a prvý krát sa vybrali na diskotéku na pláž.
 
Piatok bol pre každého niečím výnimočný. Všetky deti sme sa obliekli do modrých tričiek Nadácie Slovenskej sporiteľne a po raňajkách sme sa vydali na 2-hodinovú púť púšťou pomedzi olivovníky na štvorkolkách. Obidve sme sa stali spolujazdkyňami bratov Marcinovcov a užívali si rýchlu a zbesilú jazdu. Po skvelom adrenalínovom zážitku sme poobedie strávili opaľovaním. Na večeri sme zažili príjemné prekvapenie keď sme zbadali krásnu kvetinovú výzdobu na našom stole. Podľa slov čašníka to bolo špeciálne pripravené pre nás- beautiful girls from Slovakia :) Pre tunisanov bol tento večer výnimočný tým, že na pláži sa konala typická tuniská zábava spojená s diskotékou a barbecue párty . Tento večer sme si tiež naplno užili a tešili sa na ďalší deň.
 
V sobotu sme sa skupina detí vybrali na ďalší výlet , prechádzku na ťavách spojenú s ukážkou pečenia tradičného tuniského chleba. Poobedie sme opäť strávili pri bazénoch a večer sme sa vybrali obzrieť obchodné centrá v okolí hotela a tak ako každý deň sme sa po večernom programe opäť všetci stretli a išli si znížiť glykémiu na diskotéku na pláž.
 
Na nedeľu sme sa už vopred veľmi tešili, čakal nás deň strávený v najväčšom aqua parku v Tunisku Aqua Palace. Hneď po príchode sme zaujali miestnych obyvateľov, ktorý si tiež prišli užiť voľnú nedeľu do aqua parku. Najviac sa nám páčil bazén s umelými vlnami, tobogány a vodný kanál s kolesami. Stretli sme tu veľa mladých tunisanov, žien bolo veľmi málo no aj tie boli zahalené. Najväčšia zábava však bola pri veľkom bázene, kde po pustení tuniských hitov začali všetci tancovať, zabudli na všetky problémy a užívali si leto. Deň nám zbehol veľmi rýchlo a s ďalším pekným zážitkom sme sa vrátili do hotela. Večer sme strávili tradične vtipným programom a diskotékou.
 
Pondelok sme si doobeda užívali pri vode a poobede sme sa vybrali na výlet s CK Kartago Tours do prístavu Port El Kantaoui , do mesta Sousse , kde sme prešli Medinou, nakupovali, zmlúvali ceny a keďže sme mali všetci rovnaké zelené tričká Spišiačik pobavili sme sa na našom novom oslovení žeľene košuľky :) Obchodníci chceli získať naše sympatie tým, že sa naučili zopár slovenských fráz, z ktorých nás najviac pobavilo Zostaň so mnou . Každý si so sebou niečo odniesol, nakúpil suveníry a pomaly sme sa vracali do hotela. Tesne po večeri sme sa na pozvanie manažéra hotela všetci presunuli k bazénom kde bola pre nás pripravená koktejl párty s malým občerstvením. Tento večer sa konala fakír show, na ktorej sa niektoré z nás stali fakírovými asistentkami.
 
Náš posledný deň sme si naplno užívali, mali sme poslednú šancu nachytať bronz, zabaviť sa s animátormi a zdokumentovať toto krásne miesto. Prešli sme sa po celej pláži a poobede sme si oddýchli na izbe. Neskôr sme sa šli s časťou našej veľkej partie prejsť po obchodoch a dokúpiť posledné darčeky. Po večeri sme sa pomaly zbalili, pretože sme odlietali skoro ráno a posledný večer sme si chceli naplno užiť. Pred skvelou show Michaela Jacksona sme sa stihli pofotiť s našimi obľúbenými animátormi a čašníkmi. Našu poslednú silu sme vyčerpali na diskotéke a neskoro v noci sme sa vybrali spať.
 
V deň nášho odletu sme vstávali o 5 ráno, aby sme stihli dobaliť posledné veci , pripraviť sa na raňajky a vyraziť na letisko. Let prebehol bez problémov a všetci sme sa plní nových zážitkov tešili domov.
 
Osem dní v Tunisku nám zbehlo veľmi rýchlo, nazbierali sme kopec nezabudnuteľných zážitkov a po návrate domov sme smutne spomínali a túžili sa vrátiť späť. Ďakujeme organizátorom, že nám umožnili zažiť krásnu a nezabudnuteľnú dovolenku.
 
                                                                                                   Zuzka a Klaudia
 
 

Komentáre k príspevku:

K článku zatiaľ nebol pridaný žiaden komentár. Chceš byť prvý?

Pridať komentár:

CAPTCHA KOD

Späť